Doszliśmy do porozumienia z Urzędem Miejskim w Tczewie i na bazie społecznej koncepcji rewitalizacji parku oraz pomysłów urzędu wypracowaliśmy wspólny plan na przywrócenie parkowi nowego blasku. Nasze stowarzyszenie pozyskało na ten cel blisko 44 tysiące złotych od korporacji EATON! Poniżej prezentujemy mapę funkcjonalną przyszłego parku oraz prezentację z uszczegółowieniem pomysłów.

 

16 marca w Fabryce Sztuk odbyła się pierwsza publiczna prezentacja społecznej koncepcji rewitalizacji Parku Miejskiego. Mieszkańcy zapoznali się z naszymi pomysłami i wnieśli swoje uwagi. Proponowali m.in. zdejmowane ogrodzenie amfiteatru, przeniesienie Pracowni Edukacji Ekologicznej do parku oraz poprawę jakości pielęgnacji drzew.  https://www.youtube.com/watch?v=EB25zSTtE98&feature=youtu.behttps://youtu.be/SYihsJnED44

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki powołał Zespół ds. zieleni. Zespół ma na celu konsultowanie i koordynowanie działań na rzecz rozwoju terenów zieleni w Tczewie. Wnioskodawcami były organizacje zaangażowane w akcję Przestrzeń dla ludzi. W skład zespołu wchodzą:

Czytaj więcej...

12 grudnia w Fundacji Pokolenia odbyły się drugie warsztaty planowania przestrzeni publicznej z reprezentatywną grupą mieszkańców. Tym razem skupiliśmy się na poszukiwaniach sposobów na zaspokojenia potrzeb poszczególnych grup mieszkańców. Pomogły nam w tym rozwiązania z różnych polskich i europejskich parków, które wykorzystaliśmy jako inspirację oraz … rysunki wymarzonego placu zabaw, stworzone przez dzieci z przedszkola „Akademii Krasnoludków”. Aby lepiej umiejscowić poszczególne propozycje w Parku Miejskiego odbyliśmy w nim długi spacer. Pomysły na rewitalizacje parku, które zostały opracowane na warsztatach:

Czytaj więcej...

Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa
Copyright © 2021