Użyczyliśmy osobowości prawnej grupie nieformalnej realizującej projekt Obserwator Wyborczy www.obserwator.tczew.pl. Projekt był dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dzieki dofinansowaniu Gminy Miejskiej Tczew i środkom własnym stworzyliśmy multimedialny przewodnik po Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie http://realizacje.pano-pro.pl/riot/fara_001/

Dzięki dofinansowaniu z Gminy Miejskiej Tczew i Powiatu Tczewskiego zrealizowaliśmy reportaż o małej architekturze.

 

Użyczyliśmy osobowości prawnej grupie PaT Tczew, która w ramach projektu Aktywator zorganizowała Festiwal Społeczności PaT na Pomorzu.

Użyczyliśmy osobowości prawnej nieformalnej grupie Młodzież dla Kociewia, która otrzymała dotacji z programu Młodzież w Działaniu. Głównym celem projektu było rozbudzenie zainteresowania muzyką i kulturą Kociewia poprzez realizację warsztatów zakończonych koncertem 16 czerwca 2013r.

Dzięki dofinansowaniu z programu Działaj Lokalnie stworzyliśmy pięć nowych szlaków spacerowych po Tczewie: Szlak Kolei, Hydrotechniki, Masonerii, Nekropolii i Sławnych Tczewian. Podczas dziesięciu spacerów oprowadziliśmy 300 mieszkańców miasta, 5 tys. folderów zostało przekazane tczewskim bibliotekom.

Most Tczewski, największy zabytek naszego miasta jest w opłakanym stanie. Pierwszym krokiem do jego ratowania jest utworzona przez nas strona www.most.tczew.pl będąca kompendium wiedzy na jego temat.

Dawny Tczew www.dawnytczew.pl jest naszym pierwszym projektem. Stworzyliśmy i dalej tworzymy wirtualne muzeum miasta - zbiór archiwalnych dokumentów, starych fotografii, wspomnień mieszkańców i wszystkiego co zwiazane z 750 letnią historią Tczewa.

Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa
Copyright © 2021