Serdecznie zapraszamy na Maraton Pisania Projektów, bezpośrednio związany z Budżetem Obywatelskim naszego miasta. Zaczynamy o godzinie 11:00 w najbliższą sobotę (24.01.) w biurze Fundacji Pokolenia (ul. Obrońców Westerplatte 6) w Tczewie.

Podczas wydarzenia (od 11.00 do 17.30) będzie można skorzystać z indywidualnego doradcy, który przedstawi założenia tegorocznego budżetu obywatelskiego, odpowie na pytania i udzieli wsparcia merytorycznego przy stworzeniu koncepcji projektu.

W trakcie spotkanie wykorzystana zostanie metoda Otwartej Przestrzeni (Open Space). Odbędą się dwie dyskusje, podczas których mieszkańcy i mieszkanki będą mogli wymienić się pomysłami na zmiany w swoim otoczeniu oraz znaleźć sojuszników działań.

Celem spotkania jest danie przestrzeni mieszkańcom Tczewa do dyskusji, wzajemnej wymiany poglądów i wiedzy na temat problemów i rozwiązań dla Tczewa w kontekście Budżetu Obywatelskiego na rok 2015.

Czytaj więcej...

Przedstawiciele czterech organizacji pozarządowych (Tczewska Inicjatywa Rowerowa, Ruch inicjatyw Obywatelskich Tczewa, Przestrzeń Kultury Zebra i Fundacja Pokolenia),  biorących udział w pracach nad regulaminem budżetu obywatelskiego w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór, zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkania dotyczące jego tegorocznej edycji:

16 stycznia (piątek) godz. 18:00 Suchostrzygi - Spółdzielczy Dom Kultury ul. Żwirki 47
19 stycznia (poniedziałek) godz. 18:00 Czyżykowo - Administracja Osiedla Czyżykowo ul. Konarskiego 14
20 stycznia (wtorek)  godz. 18:00 Nowe Miasto - Ośrodek Szkolenia i Wychowania ul. Sobieskiego 10

Podczas spotkań przedstawimy założenia budżetu, odpowiemy na pytania i udzielimy wsparcia merytorycznego.

29 lipca o godz. 18:00 w Fabryce Sztuk odbyło się podsumowanie prac nad regulaminem budżetu obywatelskiego, który został stworzony przez działaczy czterech tczewskich organizacji pozarządowych. Na spotkaniach w Fabryce Sztuk, na Czyżykowie, Suchostrzygach, Nowym Mieście i ponowie Fabryce Sztuk obecnych było prawie 50 osób, dodatkowo otrzymaliśmy 250 ankiet z oceną naszych propozycji. W rozwinięciu prezentacja i ostateczna wersja regulaminu. 

Czytaj więcej...

Zapraszamy na czwartą debatę dotyczącą propozycji zmian do regulaminu budżetu obywatelskiego, proponowanych przez przedstawicieli organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się 24 lipca o godz. 18:00 w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie, ul. Sobieskiego 10  w Tczewie. Debata odbędzie się w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór! Fundacji Batorego.

Zapraszamy na trzecią debatę dotyczącą propozycji zmian do regulaminu budżetu obywatelskiego, proponowanych przez przedstawicieli organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się 17 lipca o godz. 18:00 w Administarcja Osiedla Czyżykowo ul. Konarskiego 14w Tczewie. Debata odbędzie się w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór! Fundacji Batorego.

Zapraszamy na drugą debatę dotyczącą propozycji zmian do regulaminu budżetu obywatelskiego, proponowanych przez przedstawicieli organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się 10 lipca o godz. 18:00 w Spółdzielczym Domu Kultury ul. Żwirki 49 w Tczewie. Debata odbędzie się w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór! Fundacji Batorego.

Zapraszamy na spotkanie dotyczące propozycji zmian do budżetu obywatelskiego, stworzonych przez przedstawicieli tczewskich organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca o godz. 18:00 w Fabryce Stuk. Debata odbywa się w ramach programu Fundacji Batorego Masz Głos, Masz Wybór.

Budżet obywatelski został stworzony dla mieszkańców, abyśmy mogli z jego środków sfinansować zgłaszane przez nas pomysły. Niestety, mamy obawy, że stał się on częścią kampanii wyborczej obecnych radnych miejskich i powiatowych. W celu zdobycia popularności przed wyborami samorządowymi będą oni zgłaszać własne projekty oraz aktywnie włączą się w zbieranie podpisów. Co szczególnie bulwersujące, niektórzy z nich zaczęli to robić jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem zasad dofinansowania projektów z budżetu obywatelskiego!

Czytaj więcej...

Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa
Copyright © 2021